Wybierasz się na wycieczkę pod namiot? Wybierz dla siebie odpowiedni rodzaj tego sprzętu

Czekałeś na ten dzień cały rok. Masz teraz wakacje, twój urlop rozpoczął się na 100%. Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz spędzić ten wolny czas. Twój wybór może padać pomiędzy wyjazdem nad jezioro a tym w góry. O ile miejsce twoich wakacji masz już zaplanowane na 100% to tak właściwie nie wiesz do końca jaki rodzaj hotelu musisz wybrać. W tej sytuacji postanawiasz rozważyć wypad pod namioty. To twoja pierwsza wyprawa. Koniecznie musisz się zapoznać z typem namiotu do turystyki. Istnieją ich 4rodzaje.

Trekingowy namiot, który posiada jedną specyficzną cechę a mianowicie bardzo niska waga. Nie przekracza ona 4,5 kg a po jego złożeniu dalej pozostaje mały. Gabaryty takiego rodzaju namiotu to także coś charakterystycznego – jest niski nawet po rozłożeniu. Komu poleca się tego rodzaj sprzęt? Oczywiście, że jest to dobre rozwiązanie na wakacje dla osób podróżującym na pieszo bądź używają na swojej wycieczce jedynie roweru. Jeśli miasto twoich wczasów nie jest od Ciebie oddalone o liczbę trzycyfrową np. 200 km to śmiało możesz zabrać ze sobą taki rodzaj namiotu. To co będzie Ci niezbędne to odpowiedni rodzaj plecaku, do którego będziesz mógł zmieścić swój sprzęt.

Kolejnym namiotem odpowiednim na wycieczkę jest namiot wyprawowy. Jakie jest w tym przypadku przeznaczenie? Chodzi tutaj oczywiście o turystykę ekstremalną. Ochrona następuję tutaj nie tylko przed wiatrem, ale także przed śniegiem oraz deszczem. Kto wie czy wybierając się na wycieczkę w góry nie spotka się niespodziewanego podmuchu wiatru. To co je wyróżnia to na pewno ich lekkość. Oprócz tego ich niewielkie gabaryty powodują to, że nie zawierają zbyt dużo miejsca. Nie powinno się mieć żadnych problemów z transportem w trakcie wycieczki w góry. Namiot na wycieczkę tego rodzaju jest dosyć drogi.

Kolejny rodzaj namiotu to plażowo-wędkarski. Komu on jest polecany? Przede wszystkim już po nazwie można się zapoznać, że on jest zalecany dla wszystkich plażowiczów i wędkarzy. To co wyróżnia te namioty to z pewnością fakt, że nie znajduję się w nich jedna ścianka, a także składają się z powłoki, która jest jedna. Jakie jest główne przeznaczenie tego rodzaju namiotu? Oczywiście ochrona jaka musi zostać zastosowana przez słońcem oraz wiatrem. Do czego one się nie nadają? Przede wszystkim do biwakowania czy nocowania.

Namiot kempingowy jest również idealny na wycieczkę. Jakie jest jego przeznaczenie? Przede wszystkim został stworzony do jednej czynności a mianowicie do biwakowania. Bardzo często składają się one z wodoodpornego tropika. Ich rozmiar w porównaniu z tymi na górze jest o wiele większy. Taki namiot będzie idealnym rozwiązaniem dla dużych rodzin dziećmi.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Informacje o wpisie