Bezpieczne opalanie się w czasie urlopu

exposure-to-the-sun-1169816_1280Już wszystko masz ustalone -w tym roku jedziesz do tropikalnej Grecji. Miejsce już dawno zarezerwowane w ekskluzywnych hotelu, bilet lotniczy kupiony już dawno. Nic tylko czekać na swój wyjazd. W tym roku zależy Ci na tym aby jedynie odpocząć i pozwiedzać piękne miejsca, pragniesz uzyskać zdrową i brązową opaleniznę. Zastosuj się od odpowiednich kroków a twoje opalanie może być bezpieczne.

Najpierw przygotuj się mentalnie. Musisz trzymać się kilku żelaznych reguł dotyczących tego aby unikać słońca, które jest od godziny 10 do 15, intensywne działanie może spowodować, że twoja skóra będzie poparzona. Jednak jeśli chcesz bezpośrednio ze swojego hotelu iść na plażę i czerpać wszystkie promienie słoneczne to postaraj się o to aby mieć na głowie chustę (inne nakrycie głowy), okulary oraz przed wyjściem posmarować się jakimś kosmetykiem z wysokim filtrem. Twoje opalanie uzależnione jest od twojej skóry – jeśli masz jasną karnację zdecyduj się na kosmetyki w etykietach o odczynniku SPF +20-30. Kiedy jednak twoja skóra jest ciemniejsza nie musisz wybierać tak wysokiego filtra i coś mniejszego. Najlepszy czas aby zastosować balsam to z pewnością 20-30 minut przed właściwym opalaniem. Do tego aby opalenizna była w odpowiedni sposób rozprowadzona musisz się zdecydować na dużą dawkę ruchu np. gra w piłkę, pływanie lub frisbee.

Co najbezpieczniej zrobić po opalaniu? Automatycznie udaj się do swojego hotelu i postaraj się o wzięci kąpieli lub jakiś prysznic. Wszystko po to aby się dość szybko pozbyć soli morskiej, potu a także piasku mogących pozostać po kosmetykach z tym filtrem.

Osoby, które nie zastosują się do odpowiednich rad związanych z bezpiecznym opalaniem na urlopie mogą spodziewać się niebezpiecznych powikłań, które mogą się wiązać z np. udarem słonecznym, czerniakiem bądź oparzeniem słonecznym. Na takie konsekwencje mogą liczyć osoby, które będą lekceważyć metody mające na celu zachowaniu zdrowej i pięknej opalenizny bez żadnych poparzeń.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/npro15/domains/hotrain.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Informacje o wpisie