Z wyżywieniem czy bez?

hotel-428589_1280Pytanie postawione w tytule niniejszego artykułu stawia sobie większość osób planujących wyjazdy wakacyjne, ale nie tylko wakacyjne. Nawet decydując się na kilkudniowy a nawet tylko weekendowy wyjazd poza dom zastanawiamy się co z wyżywieniem. Jest to zasadnicza kwestia, nad którą naprawdę warto się zastanowić wybierając ofertę dla siebie tak, aby w pełni spełniała nasze osobiste oczekiwania.
Współcześnie spora część społeczeństwa spędza swój urlop poza granicami kraju wykupując wycieczki w biurach podróży gdzie już na samym początku są pytani czy interesuje ich oferta z wyżywieniem czy też bez. No i oczywiście zdecydowana większość osób decyduje się na all inclusive, czyli ofertę z pełnym wyżywieniem. Jeśli chodzi o wczasy spędzane za granicą, to wydaje się to najkorzystniejsza opcja dla turystów, którzy zamierzają spędzać czas głównie na terenie hotelu ewentualnie z pobliskich plaż, z których nie jest daleko do hotelu.
Wybierając opcję z pełnym wyżywieniem powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że poszczególne posiłki wydawane są w określonych godzinach, których powinniśmy sami pilnować. Zatem jeżeli czas spędzamy głównie w hotelowych basenach czy pobliskich, a nawet hotelowych plażach to jest to zdecydowanie dobry wybór.
Natomiast osoby, które wyjeżdżając na wakacje nastawiają się raczej na aktywne spędzanie czasu a co za tym idzie zwiedzanie to już niekoniecznie opcja all inclusive jest dla nich tą właściwą. Biura podróży organizują niemalże każdego dnia jakieś wycieczki, zwykle są to wycieczki całodzienne, a więc osoby decydujące się i wykupujące dodatkowe atrakcje w postaci wycieczek nie będą miały możliwości w pełni skorzystać z wykupionej opcji pełnego wyżywienia. Zatem oprócz pieniędzy, które wydali na kompleksowe wyżywienie będą ponosić dodatkowe koszty, bo przecież w ciągu całodziennej wycieczki będą także musieli coś skonsumować, a więc zakupić to na własną rękę.
Oczywiście jest jeszcze inna możliwość, zamiast pełnego wyżywienia mogą skorzystać jeszcze z opcji HB, która przewiduje śniadania i obiadokolacje, chociaż w przypadku tego wariantu turyści nie mają już możliwości korzystać z napoi alkoholowych serwowanych w hotelach przez cały dzień.
Trudno jest więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która opcja jest najkorzystniejsza, bo to zależy naprawdę od sytuacji. Nie można też powiedzieć, że najlepszym wyborem jest wyżywienie we własnym zakresie bądź innymi słowy: opcja bez wyżywienia. Trudno sobie wyobrazić sytuację, w której leżakują obok siebie na terenie basenów hotelowych dwie pary i jedna non stop może przynosić sobie najróżniejsze, kolorowe napoje, przekąski, słodkości – bo wybrała opcję all inclusive, natomiast druga para może jedynie na te rarytasy spoglądać, gdyż wybrali opcję bez wyżywienia.
Kwestie wyżywienia nurtują także podróżnych odwiedzających zakamarki naszego kraju. Coraz więcej właścicieli kwater poszerza swoją ofertę także o możliwość zakupu wyżywienia lub poszczególnych posiłków, aby wczasowicze nie musieli szukać dobrego jedzenia w terenie, a tym samym zostawili nieco więcej pieniędzy u nich, czyli mówić potocznie – chcą więcej zarobić w ten sposób. W tym przypadku także nie jest łatwo wskazać jednoznaczną odpowiedź: czy wybrać wyżywienie dostępne w wynajmowanym domu, hotelu czy zdecydować się na konsumpcję na zewnątrz – w pobliskich restauracjach, barach czy barach tzw. szybkiej obsługi.
Jednak najbardziej rozsądnym wyborem wydaje się skorzystanie przynajmniej z pierwszego posiłku w ośrodku, w którym mamy wykupiony nocleg. Śniadanie dobrze jest jednak zjeść każdego dnia w spokoju, z ciepłą herbatą tak, aby nawet nasz żołądek miał dobry początek dnia. Kolejne posiłki można już zjeść w restauracjach, w porze najbardziej dogodnej  dla każdego z osobna, podobnie z kolacjami. Czy łącząc te posiłki – obiadokolację można zjeść w restauracji – jesteśmy na wczasach, więc możemy sobie pozwolić na odrobinę luksusu. Jednak jak już wcześniej wspomniano – podstawowy posiłek dnia, w postaci śniadania należałoby spożyć w odpowiednich warunkach, przy ciepłej herbacie bądź mleku, a zatem wykupienie śniadań – jeśli oczywiście istnieje taka możliwość – jest jak najbardziej wskazane i polecane.
Jednak jak wielokrotnie podkreślono, nie ma jednoznacznych a zarazem trafnych odpowiedzi na to, czy wykupując wakacje czy nawet tylko kilkudniowe wyjazdy warto wybrać opcję z wyżywieniem czy bez. Ile ludzi tyle opinii na ten temat – każdy ma przecież odmienne zdanie i podejście do tej kwestii. A wybór i tak należy do każdego oddzielnie.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Informacje o wpisie