Apteczka to podstawowy atrybut każdej podróży

emergency-doctor-147857_1280Bez względu na to, gdzie wybieramy się na wakacje, ferie czy po prostu na kilkudniowy wyjazd poza dom, pamiętajmy o najważniejszym – o apteczce. I nie chodzi tutaj o samo pudełko z krzyżem, charakterystyczne i kojarzone z tradycyjnymi apteczkami, ale przede wszystkim o jego zawartość.
Co powinno się w niej znaleźć? Przede wszystkim leki przeciwbólowe – to podstawa. Ponadto plaster, krople żołądkowe bądź miętowe, leki na ból gardła, syrop na kaszel. Jeśli wyjeżdżamy nad morze i nastawiamy się na intensywne kąpiele słoneczne nie zapominajmy także o środkach na oparzenia. W ciągu dnia możemy nie odczuwać bólu, ale wieczorem może się okazać, że zamiast pięknej opalenizny słońce zafundowało nam oparzenia. Alergicy powinni pamiętać o zabraniu leków czy kropli do oczu, które regularnie przyjmują każdego dnia. Podobnie z innymi chorobami, na które się leczymy i codziennie spożywamy przepisane tabletki.
Jeśli jedziemy z małym dzieckiem dobrze jest zabrać rumianek. Herbatki pomagają nie tylko na dolegliwości ze stronu układu pokarmowego, ale także łagodzą ewentualne bóle gardła. Ważne jest także, aby mieć z sobą leki przeciwgorączkowe.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Informacje o wpisie