Co zapakować na wyjazd pod namiot?

tent-548022_1280Coraz mniej osób w dzisiejszych czasach decyduje się na wczasy pod namiotem. Kiedyś był to całkiem normalny zwyczaj i nawet rodziny z dziećmi bardzo często decydowały się na takie wyjazdy na łono natury. Warunki sanitarne były bardzo ograniczone, jednakże liczyła się radość z wyjazdu i to, że można odpocząć z dala od miasta i jego zgiełku. Następnie, rynek turystyczny w Polsce bardzo się rozwinął i powstało wiele nowych baz noclegowych. Poza hotelami, zaczęły się pojawiać również niewielkie motele i pensjonaty, a także gospodarstwa agroturystyczne. Polacy z roku na rok zarabiają coraz więcej i zależy im na tym, aby móc w miły i komfortowy sposób spędzić swoje wakacje.
Pod namiot dzisiaj wyjeżdżają głównie osoby młode, które uczestniczą w festiwalach muzycznych lub innych tego typu imprezach. Jest to bowiem najtańsza z możliwych form noclegowych. Poza tym, dla wielu młodych osób jest to również niezapomniana przygoda na całe życie. Często jest to ich pierwsza możliwość spędzenia wakacji bez rodziców. Niektórzy jednak nadal decydują się na rodzinne wypady pod namiot i czerpią z nich wiele radości. Oczywiście, należy w takim wypadku pamiętać o tym, żeby zapakować ze sobą wszystko, co może okazać się potrzebne. Podstawowe artykułu to oczywiście latarka, scyzoryk, sznurek, czy też zapałki. Warto jednak pomyśleć również o innych rzeczach. Przede wszystkim, dobrze jest się zaopatrzyć w dużą butelkę wody mineralnej niegazowanej. Będzie można z niej skorzystać do gotowania, ale również do ewentualnej higieny osobistej. Większość pól namiotowych posiada oczywiście sanitariaty i dostęp do bieżącej wody. Nie zawsze jednak istnieje pełna możliwość do skorzystania z tych wygód i przywilejów.
Poza tym, dobrze jest zabrać ze sobą na przykład niewielkiego grilla przenośnego, którego można rozpalić wszędzie za pomocą zapałek i niewielkiej ilości węgla. Oczywiście ognisko kojarzy się dużo bardziej z przygodą, jednak stwarza ono również więcej niebezpieczeństwa. Na niektórych polach namiotowych obowiązuje całkowity zakaz palenia ognisk. Należy oczywiście pamiętać też o produktach, które na grillu można przyrządzić. Wiele osób decyduje się również na zabranie malutkiej kuchenki gazowej, która działa bez podłączenia jej do prądu, dzięki butli gazowej. Jeżeli, mamy taką możliwość, powinniśmy z niej bez wątpienia skorzystać. Wystarczy wówczas zabrać ze sobą kilka słoików z pożywieniem i nie musimy się już nigdzie ruszać. Oczywiście, przydadzą się również  sztućce i naczynia. Można zdecydować się na naczynia plastikowe, których nie trzeba myć, jednakże nie są one rozwiązaniem ekologicznym.
Jeżeli wyjeżdżamy na dłużej, zaopatrzmy się w różnego rodzaju ubrania. Należy bowiem pamiętać, że nawet latem pogoda bywa bardzo zmienna i wieczory mogą stać się zimne. Poza tym, w Polsce bardzo często pada również deszcz. Koniecznie zapakujmy ze sobą kalosze oraz kurtkę przeciwdeszczową. Warto pamiętać o tych wszystkich akcesoriach. W dzisiejszych czasach na większości pól namiotowych można oczywiście skorzystać z gniazdek z prądem za niewielką opłatą. Można również zdecydować się na przykład na ładowanie telefonu za pomocą ładowarki samochodowej. Jeżeli zabierzemy ze sobą tablet lub laptopa, bez problemu możemy oglądać nawet telewizję.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Informacje o wpisie