Aktywna podróż

statue-of-liberty-984017_1280Jak aktywnie można spędzać czas? W Polsce jest wiele takich miejsc.
Jednym z takich pomysłów na aktywne spędzanie czasu jest na przykład spływ kajakowy.Jest to sposób łatwy i w miarę tani. Można w ten sposób spędzić weekend albo nawet część wakacji. W Polsce jest wiele miejsc gdzie gdzie na rzekach można urządzić spływ. Niektóre rzeki latem, w sezonie są bardzo ,,zaludnione’’. Dla amatorów ważne jest żeby na ten pierwszy raz raczej wybrac rzekę gdzie jest mniej ludzi. Oprócz kajaka potrzebujemy też namiot i śpiwory oraz jeśli mamy mieć warunki typowo polowe, również warto zabrać ze sobą na przykład kuchenkę turystyczną czy butlę gazową i oczywiście naczynia i garnki. Można też wcześniej zrobić zapas żywności jeśli chcemy odpocząć od zakupów. Możemy też zamówić nocleg na polu namiotowym które funkcjonuje w sezonie bardzo prężnie albo nocleg w pobliskich  domkach turystycznych.
Jeśli wolimy góry, warte polecenia są Polskie Góry. Jak aktywnie spędzić w nich czas? Do dyspozycji mamy na przykład jaskinie. W Polsce jest ich aż 17- mowa o tych, które możemy zwiedzać bez odpowiedniego przeszkolenia czy kursów. Jednak trzeba mieć odwagę i umiejętność, żeby taką trasę pokonać. Trzeba mieć też dorby sprzęt- na przykład latarki, kaski, odpowiednie buty do wspinaczki, ubranie przygotowane na chłodną porę. Zaletą wakacji aktynych w górach na zwiedzaniu jaskiń jest to, że przejścia w większości nich są darmowe lub koszt ich przebycia jest około kilku- kilkunastu złotych.
Jak można aktywnie spędzić czas w naszym kraju w mieście? Polecamy na przykład rower i zwiedzanie szlaków na nim. Rower możemy też wypożyczyć jeśli go nie posiadamy.
Aktywne wakacje z powodzeniem możemy też spędzić za granicą.
Również w górach- wspinaczki. Są za granicą takie górskie szlaki turystyczne, na których są liny, mostki czy drabinki ułatwiające pokonywanie ich, więc często jeśli lubimy adrenalinę ale nie mamy pojęcia o wspinaczce możemy się w te miejsca wybrać. Takie szlaki turystyczne noszą nazwę-Via Ferraty. Aby pokonywać takie trasy też musimy być wyposażeni w odpowiedni do wspinaczki sprzęt.
Takie szlaki turystyczne są na przykład we Włoszech, Austrii, Słowacji, Hiszpanii, Czechach.
Za granicą aktywnie spędzić czas możemy na tak zwanych wycieczkach biegowych. Są to organizowane z przewodnikiem wycieczki, podczas których zwiedzamy wybrane miasto.
Na przykład biegowe wycieczki w Lizbonie mają od siedmiu do ponad dwudziestu kilometrów długości i obejmują na przykład centrum miasta. Grupy biegaczy są dość małe- około pięciu osób.

Zalety takiego zwiedzania miasta są ogromne. Nie trzeba mieć żadnego sprzętu oprócz stroju czy wygodnych butów do biegania. Nie trzeba mieć też na tą formę aktywności dużo pieniędzy.
Koszt takiej biegowej wycieczki jest to koszt tylko za przewodnika a więc od dwudziestu do czterdziestu Euro. Na wycieczki biegowe można zapisać się na specjalnych stronach w Internecie.
Widzimy więc że na wakacjach można bardzo aktywnie spędzac czas. Taka aktywna forma wypoczynku, gwarantujemy, że naładuje nas pozytywną energię na kolejne, żmudne dni pracy po urlopie.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Informacje o wpisie