Najczęstsze sposoby na kradzieże na wakacjach

seagull-1016925_1280Będąc turystą znajdującym się na wakacjach, w nieznanym miejscu stajesz się świetnym obiektem dla drobnych kradzieży. Dlaczego? Powodów jest bardzo wiele. Przede wszystkim będąc na wakacjach zwykle posiadasz przy sobie pieniądze, które chcesz wydać na rozrywkę. Kolejny problem to Twoja zmniejszona czujność. Jesteś na wakacjach, pragniesz odpocząć, zapomnieć o stresie i tym samym stajesz się mniej czujny oraz bardziej ufny wobec obcych osób. Twoja przesadna ufność, szczególnie w obcych krajach, w których nie znasz dobrze języka, zwyczajów oraz codziennego życia pokładasz zbyt wielką ufność w nowo poznanych osobach. Innym problemem jest również to, że większość swojego czasu przebywasz w miejscach, które są szczególnie atrakcyjne dla turystów, a tym samym bardzo zatłoczone i mniej bezpieczne. Pozornie może Ci się wydawać, że jesteś czujny i nie dasz się oszukać. Wbrew pozorom złodzieje mają coraz to nowsze pomysły, na to jak szybko i skutecznie Cię oszukać. Oto kilka ciekawych trików, które mogą pozbawić się pieniędzy na wakacjach.
Wyobraź sobie, że idziesz ulicom i znajdujesz jakiś cenny z pozoru cenny przedmiot, np. portfel, pieniądze. Odruchowo sprawdzasz czy Twoje kosztowne rzeczy znajdują się na swoim miejscu. Sprawdzasz czy masz pieniądze w portfelu albo czy Twój portfel znajduje się na swoim miejscu w kieszeni lub torebce. W tym czasie złodziej obserwuje w jakim miejscu trzymasz kosztowności i wie z jakiego miejsca ma Ci je ukraść.
W wielu krajach popularne są gry uliczne lub pokazy talentów. Jedna osoba, próbuje przyciągnąć Twoją uwagę czymś ciekawym, na czym z pewnością skoncentrujesz swoją uwagę, aby poznać ukryty sekret sztuczki. Wokół ciebie robi się tłum przypadkowych gapiów, z których wielu jest złodziejami. Wykorzystując Twoje skupienie i zmniejszoną czujność pozbawiają Cię pieniędzy, telefonu, itp.
Ciekawym sposobem na kradzież jest również przypadkowe poplamienie przechodniowi ubrania, np. napojem lub przekąską. Uprzejmy przechodzień udaje skruchę i proponuje pomoc w czyszczeniu ubrania i w tym samym momencie okrada Cię.
Chcesz być uprzejmy i poproszony o zrobienie zdjęcia innemu turyście bierzesz do ręki jego aparat, telefon, lub inny sprzęt. Oddając go właścicielowi przypadkowo ten upuszcza go specjalnie na ziemię. Sprzęt ulega zniszczeniu, a  niby turysta oskarża Cię o zniszczenie drogiego sprzętu i domaga się wynagrodzenia pieniężnego. W jego otoczeniu pojawiają się oczywiście świadkowie zdarzenia, którzy również oskarżają Cię o celowe zniszczenie drogiego sprzętu. W czasie kłótni możesz również zostać okradziony przez innego uczestnika widowiska.
Częstym oszustwom padasz również podczas podróży taksówkami. Znajdując się w nowym, obcym miejscu zapewne nie odnajdujesz się dobrze w terenie. Wybierając taksówkę masz wrażenie, że najszybciej dotrzesz do celu bezpiecznie. Okazuje się jednak, że taksówkarze często korzystając z Twojej nieznajomości miejsca wybierają najdłuższą trasę do określonego miejsca. Twoja podróż jest zdecydowanie dłuższa i w dodatku droższa.
Przebywając więc w obcych miejscach warto zachować ogromną czujność, ponieważ istnieje wiele sposobów na to, jak w prosty sposób wyciągnąć od Ciebie pieniądze.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Informacje o wpisie