Bezpieczeństwo podczas podróży pociągiem

railway-station-999864_1280Planując wakacyjną podróż mamy wiele możliwości w wyborze środków transportu. Być może najwygodniejszym rozwiązaniem byłaby podróż własnym samochodem. Niekiedy jest to jednak bardzo drogie i kłopotliwe rozwiązanie. Bardzo popularnym wśród podróżujących, szczególnie w przypadku dalekich podróży są pociągi. Zapewniają nam szybką i przyjemną podróż, nawet  z dużym bagażem. Podczas podróży pociągami jesteśmy jednak narażeni na pewne niebezpieczeństwa. Warto więc dokładniej przeanalizować swoje pewne zachowania, aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo i przyjemniej spędzić podróż.
Podróżując pociągiem z pewnością znajdziesz się na zatłoczonym dworcu kolejowym, przystanku lub innym miejscu, które pełne będzie podróżujących ludzi, ale również złodziei. Uważaj się szczególnie w zatłoczonych miejscach, podczas wsiadania i wysiadania lub zakupu biletów. Szczególną uwagę zwróć na swój bagaż, aby nie stał się łupem dla złodzieja. W czasie całej podróży nieustannie miej przy sobie swój bagaż. Nie zostawiaj go bez opieki, ani tym bardziej pod opieką obcej osoby.
Jeśli posiadasz niewielki odręczny bagaż, torebkę lub neseser zawsze staraj się trzymać go blisko ciała, najlepiej przed sobą, tak aby zawsze mieć go na oku i nikt obcy nie mógł go chwycić lub otworzyć.
Podczas podróży najbardziej warto zwrócić uwagę na posiadane przy sobie pieniądze, kosztowne rzeczy, czy sprzęt elektroniczny. Warto trzymać je zawsze przy sobie w dobrze ukrytym miejscu. Ryzykowne jest umieszczanie wszystkich pieniędzy w portfelu, ponieważ to portfele najczęściej stają się celem kieszonkowców. Warto więc podzielić pieniądze na kilka części i umieścić w różnych miejscach swojego bagażu lub jak najbliżej swojego ciała, np. w wewnętrznych kieszeniach ubrania. Jeśli nie będziesz mieć pieniędzy w jednym miejscu, to nawet jeśli ktoś cię okradnie, masz większe szanse, na to, że nadal będziesz mieć przy sobie jakieś pieniądze.
Podczas podróży pociągiem bardzo ważne jest to, aby nie podróżować w pustych wagonach i przedziałach. Lepiej wybierać te, w których są już ludzie. Jeśli podróżujesz w nocy staraj się nie spać w czasie podróży. Śpiąc stajesz się łatwiejszym obiektem kradzieży.
Jeśli podróżujesz z obcymi osobami staraj się zachować nieufność wobec nich. Niekiedy przestępcy bardzo sprytnie zyskują zaufanie swoich ofiar, po czym z łatwością mogą je okraść. Nie przyjmuj więc nic od obcych osób, szczególnie jedzenia i napojów.
Jeśli pomimo zachowanych środków ostrożności nadal nie czujesz się bezpiecznie i masz podejrzenia, że ktoś może zagrażać Twojemu bezpieczeństwu koniecznie zgłoś swoje spostrzeżenia obsłudze pociągu.
Niekiedy nawet bardzo wzmożona czujność nie jest w stanie uchronić nas przed niebezpieczeństwem jakie może spotkać nas w pociągu. Jeśli więc przydarzy Ci się niebezpieczne zdarzenie, poczujesz, że Twoje bezpieczeństwo jest zagrożone lub zostałeś okradziony lub napadnięty koniecznie zgłoś to obsłudze pociągu oraz najbliżej jednostce policji. Być może wyrządzone już szkody uda się szybko naprawić.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Informacje o wpisie