Sposoby na nocleg

IMG_6521Czy można znaleźć sposób na tańszy nocleg niż luksusowy hotel, który oszałamia nie tylko wyposażeniem, ale i ceną? Oczywiście, że tak i takich sposobów jest klika. Prawda jest jednak taka, że hotele gwarantują nam większą wygodę i bezpieczeństwo. Jeżeli te aspekty są dla ans ważne, bez wahania powinniśmy wybrać hotel jako sposób na nocleg. Jeśli jednak nie boisz się wyzwań, spróbuj innych opcji. Być może przypadną Ci one do gustu i uczynią Twoje wakacje atrakcyjniejszymi.

Jeśli jesteśmy w nowym miejscu, a z jakichś powodów nie udało nam się zatrzymać w hotelu w którym planowaliśmy (bo na przykład nie uwzględniliśmy, że trwa właśnie jakiś festiwal czy wydarzenie sportowe), pozostaje nam hostel. Nie daje nam wprawdzie takich warunków na wypoczynek jak hotel, ale jest to gwarancja całkiem przyjemnego noclegu. Możemy liczyć na pomocną obsługę i przy odrobinie szczęścia – możemy poznać miłych ludzi, z którymi przyjdzie nam nocować.

Jakie mamy możliwości na znalezienie noclegu jeśli wszystkie znane nam hotele i hostele są zajęte? Po pierwsze można skorzystać z mapy google. Wystarczy wpisać miejsce (miasto gdzie się znajdujemy) oraz kluczowe hasło typu „nocleg” czy „hotel”. Jeśli jednak znalezione przez nas rozwiązania to wciąż powtarzające się – i jak wiemy – zajęte hotele? Nie powinniśmy tracić ducha. Możemy przecież udać się do informacji turystycznej, gdzie podróżnym oferuje się dane na temat pełnej bazy noclegowej. Możemy też podpytać w napotkanym sklepie, stacji benzynowej – gdziekolwiek. Pytać powinniśmy jednak nie tylko o hotele z prawdziwego zdarzenia. Możemy przecież zanocować także w schronisku młodzieżowym, bursie czy prywatnym domu, o ile również oferuje takie usługi.
Nawet w najdalszych zakątkach świata możesz liczyć na pomoc innych ludzi. Warto być przezornym i dobrze zorganizować podróż, jednak nie wszystko zawsze wypada tak, jak panowaliśmy. Jeśli lubimy i chcemy podróżować, musimy liczyć się z tym, że czasami będziemy działać spontanicznie. I dotyczy to także noclegów.

Ostatecznością – bo sposobem najmniej komfortowym na nocleg, ale jednak posiadającym swoje plusy – jest nocowanie pod namiotem. Minusem są tu oczywiście spartańskie warunki, ale plusem jest niemal całkowita wolność. „Na dziko” możemy rozbić się wszędzie (choć lepiej gdybyśmy zachowali pewne podstawowe zasady bezpieczeństwa). Trzeba jednak pamiętać, że namiot nie jest łatwym bagażem i sprawdzi się głównie w wyprawach, gdzie dysponujemy własnym środkiem transportu. Może to być samochód, motor czy nawet rower.

Możemy również podróżując samochodem nocować zupełnie spontanicznie. Tam, gdzie nam będzie akurat wygodnie. Czasami w pensjonacie, czasem w hostelu, a jeśli mamy ochotę naprawdę wypocząć – w hotelu. W wypadku, gdy nie znajdziemy noclegu, możemy nawet przespać się w samochodzie. Istnieje także inna możliwość. Czasem można wykorzystać swoje znajomości i tak zaplanować podróże, by nocować u rodziny i znajomych. Możliwości jest więc naprawdę wiele – wszystko zależy od nas. Naszych zdolności organizacyjnych oraz zasobności portfela.

Comments are closed.

Informacje o wpisie