Nocleg na ostatnią chwilę

images (4)Co jest najważniejszym elementem dłuższej podróży? Oczywiście nocleg. Najlepiej jeśli jest równocześnie komfortowy i tani. Wydawać by się mogło, że tylko dużo wcześniejsza rezerwacja noclegu da nam możliwość na znalezienie czegoś dość taniego, by móc obniżyć koszty podróży. Jednak nie zawsze jest możliwe, by planować wycieczki z wyprzedzeniem. Coraz modniejsze są podróże weekendowe, spontaniczne, bazujące na tanich połączeniach między europejskimi stolicami. Wyszukując takich połączeń trudno nam przewidzieć kiedy przypadnie nam zwiedzić jaki kraj. To dość emocjonujący sposób na zwiedzanie Europy i świata, ale tani i dający bardzo wiele możliwości. Jest wprost stworzony dla ludzi młodych, którzy nie boją się niespodzianek, a działanie spontaniczne jest dla nich codziennością.

Świetnym rozwiązaniem na tanie i łatwe do odnalezienia noclegi są hostele. Niewątpliwym ich plusem jest fakt, że da się je zarezerwować nawet kilka godzin przed planowanym przybyciem w dane miejsce, a szybsze rezerwowanie pokoju może wiązać się z większą zniżką i tak taniego noclegu. Nie zawsze dają one gwarancję spokojnej nocy. Możemy wprawdzie znaleźć naprawdę tani nocleg, ale pokoje bywają nawet 10 osobowe. Jeśli nie potrzebujemy krzepiącego snu, może wystarczyć. Jeśli natomiast potrzebny nam nieco większy komfort, musimy liczyć się nawet z 5 razy większym kosztem pobytu w hotelu. Trzeba po prostu dokonać wyboru.

Pobyt w hostelu obejmuje nie tylko łóżko i możliwość przespania się, ale także śniadanie. Cena noclegu uzależniona jest nie tylko od warunków ale i miejsca. Hostele usytuowane bliżej centrum miasta, będą oczywiście droższe. Z wyższą ceną musimy liczyć się również wtedy, gdy odwiedzamy jakąś znaną stolicę. Praga, Paryż czy Londyn to dużo większy koszt niż przykładowa Bratysława.

Istnieją także portale, gdzie znajdziemy tanie noclegi. Nie możemy wymagać , że standard lokali będzie na wysokim poziomie, ale z pewnością niskie będą ceny wynajmu. Jeśli na żadnym portalu nie znaleźliśmy informacji o wolnych miejscach w hostelu czy hotelu, a nie znamy miasta i nie wiemy jak szukać noclegu, zawsze możemy udać się do biura turystycznego. Tu dostaniemy podstawowe informacje o bazie noclegowej odwiedzanego przez nas miasta i możemy także liczyć na poradę nawet dla najbardziej zagubionego turysty.

Innym sposobem na tani i spontaniczny nocleg jest znalezienie – służą do tego specjalne portale – noclegu u prywatnych osób. Dużo osób chętnie udostępnia swoje mieszkania podróżującym, by samemu móc kiedyś w ten sposób znaleźć lokum. Jest to system darmowych noclegów między osobami, którzy chcąc poznać nowy kraj i miasto, chcą również poznać bliżej jego mieszkańców i obyczaje. To naprawdę świetny sposób na nocleg. Osoby, u których w ten sposób przenocujemy, zapewne chętnie dadzą nam wskazówki, które miejsca w mieście należy koniecznie zwiedzić. A także jak się po danym mieście poruszać, często same będą naszymi przewodnikami. Zapewne zdradzą nam też kilka tajemnic o miejscach, które normalnie nie są turystom znane.

Comments are closed.

Informacje o wpisie