Nasza przepiękna Polska

Tatry_02Każdy z nas czeka na wakacje i okres urlopowy. Jest to czas, kiedy możemy odpocząć od pracy i codziennych trudów i obowiązków, a także pobyć z rodziną i przyjaciółmi. Do niedawna wszyscy Polacy preferowali wyjazdy zagraniczne. Wynikało to przede wszystkim z gwarantowanej pięknej pogody, a także okolic, które można zwiedzić. Dzisiaj Polska bardzo się zmieniła i sama w sobie stanowi dużą atrakcję turystyczną. Można zaobserwować to po milionach turystów, którzy co roku odwiedzają nasz kraj. Pogoda w naszej części Ziemi również bardzo się zmieniła, co jest winą globalnego ocieplenia. Ostatnie lato pokazało, że u nas można opalać się jak w Egipcie. Temperatury przez większy okres czasu przekraczały bowiem trzydzieści stopni i taka wspaniała pogoda utrzymywała się dosłownie tygodniami. Susza doskwierała rolnikom, ale turyści, którzy właśnie wtedy udali się na swoje wyczekiwane urlopy, mieli prawdziwy raj na Ziemi w naszym kraju.

Po względem atrakcji również nie możemy sobie zarzucić niczego. Nasz kraj, jako jeden z nielicznych na świecie ma bowiem dostęp zarówno do morza i przepięknego, bardzo długiego wybrzeża, ale również do wyższych i niższych gór. W centrum Polski, zachwycają Mazury, jako kraina tysiąca jezior, a także liczne parki narodowe i krajobrazowe, czy Bory Tucholskie. W całej Polsce, z uwagi na jej bujną historię, można zwiedzić rozliczne zamki i ich ruiny, a także stare dwory, fabryki i kopalnie. Praktycznie każde miasto, nawet mniejsze ma swoją indywidualną, bardzo ciekawą historię, którą warto jest zagłębić. Wiele z nich zachowało swoje oryginalne starówki i zabudowę rodem ze średniowiecza i dorównują one przepięknym włoskim, czy francuskim miasteczkom.

Mieszkańcy Polski od kilku lat doceniają turystów i doskonale wiedzą, w jaki sposób o nich zadbać. Dlatego też jak grzyby po deszczu powstają rozliczne knajpy z regionalnym jedzeniem, a także sklepy z rękodziełem i domowymi wyrobami. Z każdego regionu Polski można dziś przywieźć do domu pyszne regionalne wino, miód, smalec, ser, czy też domowe przetwory. Otwieramy się na swoje zwyczaje i piękną polską historię. Coraz częściej decydujemy się także na utworzenie gospodarstw agroturystycznych, czy małych hotelików, w których gościmy turystów z całego Świata. Jest to wspaniała forma wyboru noclegów, ponieważ wielokrotnie w takich miejscach wyżywienie przygotowywane jest przez gospodynię samodzielnie, bardzo często również z własnych produktów. Można więc skosztować czegoś unikalnego, czego nie znajdzie się w żadnej innej części Polski. Moda na żywność ekologiczną i zdrowe żywienie sprawia, że ludzie bardzo cenią sobie takie udogodnienia i są w stanie za nie wiele zapłacić. Polska to przepiękny i bardzo ciekawy kraj, który nie został przez nas jeszcze w pełni odkryty i ma dla nas mnóstwo miejsc dzikich i niezasiedlonych. Warto jest zdecydować się na urlop właśnie w kraju i podróżować przez nią niespiesznie. Można odkryć bowiem niezapomniane, przepiękne miejsca.

Comments are closed.

Informacje o wpisie