Jak znaleźć dobry hotel

281056_1297124877597_oJak planować noclegi, zwłaszcza jeśli liczą się dla nas niewielkie koszty podróży? Gdy myślimy o noclegu w nowym miejscy, pierwszym co przychodzi do głowy jest oczywiście hotel. Kojarzy nam się on – zapewne nie bez powodu – z najwyższą opcją cenową. Tak jednak być nie musi. Możemy też spędzić wakacje w komfortowych warunkach i wcale nie wydawać na to majątku. Jak jednak znaleźć idealne miejsce na nocleg? Gdzie szukać tanich hoteli?

Nocleg w hotelu nie zawsze musi się wiązać z ogromnymi kosztami. Jak się okazuje – a wielu z nas może tego nie wiedzieć – w hotelu również można się targować o cenę, zwłaszcza jeśli nie jest on przepełniony. Wtedy każdy klient będzie cenny dla jego personelu. Różnica w cenie po rabacie to może być obniżona nawet o kilkanaście procent w dół, dlatego warto próbować. Personel hotelu jest zazwyczaj do kich negocjacji przyzwyczajony, nikogo więc nasze zachowanie nie zdziwi. A przy okazji możemy zaoszczędzić na inne atrakcje wycieczki.

Warto także przygotować się wcześniej i zorientować, jakie są ceny w danym mieście. Gotowe wyszukiwarki i porównywarki cen, jakich jest w Internecie pełno, pozwolą nam zorientować się, jaka cena za jaki standard hotelu jest w danym państwie i mieście normą. Dzięki temu nie będziemy zaskoczeni ceną i będziemy wiedzieć, na co możemy sobie pozwolić podczas ewentualnych negocjacji.

Istnieją żelazne zasady wyszukiwania tanich ofert noclegu. Warto rezerwować hotel z wyprzedzeniem oraz za pomocą Internetu. To obszerne medium i dlatego właśnie tu panuje duża konkurencja. A duża konkurencja oznacza niemal zawsze walkę o klienta, również poprzez zniżki w cenie.

Kiedy nocleg w hotelu będzie najtańszy? Na pewno poza sezonem oraz wtedy, gdy zarezerwujemy sobie miejsce z wyprzedzeniem. Istnieje jednak opcja last-minute, co daje nam gwarancję rabatu w wypadku rezerwacji na ostatnią chwilę, w dniu przyjazdu do danego hotelu. O ile oczywiście będą wolne miejsca, możemy liczyć na to, że hotelowi będzie zależeć na zatrzymaniu nas jako klientów za wszelką cenę i rabat jest tu doskonałym chwytem reklamowym.
Jeśli jednak wybieramy się na wakacje w sezonie i do tego nie lubimy niespodzianek oraz nerwowych sytuacji, lepiej zapłacić więcej i nie liczyć na upusty, a już na pewno na upusty w ostatniej chwili.

Planując nocleg w hotelu możemy skorzystać ze wspomnianych już wcześniej – gotowych wyszukiwarek noclegów i porównywarek cen Dzięki temu możemy ze znacznym nawet wyprzedzeniem, zupełnie na spokojnie, odszukać miejsce, które odpowiada nam zarówno pod względem standardu, jak i ceny.

W Internecie jest sporo opcji zniżkowych. Istnieją przecież portale, które zajmują się wyszukiwaniem i promowaniem promocji i zniżek. Za ich pomocą również możemy zapewnić sobie tani nocleg w atrakcyjnych warunkach.
Szczególnym wyzwaniem jest nocleg w popularnych turystycznie miejscach, w największych europejskich miastach. Jednak nawet w takim wypadku mamy szansę na znalezienie hotelu, który będzie nas interesował i to w rozsądnej cenie. Trzeba jednak się odpowiednio przygotować.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/npro15/domains/hotrain.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Comments are closed.

Informacje o wpisie