Couchsurfing – nocleg u „przyjaciół”

pobrany plik (7)Jeśli dla Ciebie podróżowanie to coś więcej niż tylko podążanie ślepo za przewodnikiem w pogoni za odwiedzeniem 5 najważniejszych miejsc w danym mieście, to powinieneś spróbować couchsurfingu. To nie tylko sposób na darmowy nocleg. To sposób na zupełnie nowej jakości podróżowanie dla tych, których interesują nowe miejsca poznawane bez pośpiechu. Jeśli patrzysz na couchsurfing jedynie jako na darmowy nocleg – to niekoniecznie jest on dla Ciebie. Tu chodzi o to, by poznać mieszkańców miast, które się odwiedza, by poznać ich kulturę, obyczaje i by od ich mieszkańców usłyszeć, co w danym miejscu warto zobaczyć, poza obleganymi przez turystów punktami. Twoi gospodarze podczas couchsurfingu na pewno pokażą Ci miejsca ciekawe, które pozwolą Ci na poznanie „duszy” danego miasta.

Couchsurfing ma bardzo prosty sposób działania. Rejestrujesz się w serwisie z chęcią do przynależenia do społeczności podróżników. Oferujesz swój dom, a w zamian możesz nocować u kogoś kto złożył podobną ofertę, a mieszka w mieście, które Ciebie interesuje. Może być to Paryż, Londyn, Rzym, Wenecja – właściwie dowolne miejsce na świecie. Masz przy tym możliwość poszerzenia horyzontów. Poznasz zapewne bardzo fajnych, otwartych ludzi (oni przecież oferując swój dom, również chcą Cię poznać).

Zaletą couchsurfingu jest zapewne możliwość spojrzenia na bardzo popularne turystycznie miasto z punktu widzenia jego mieszkańców. Możesz poznać jego tajemnice, ciekawostki, sposób życia i zwyczaje jego mieszańców. Do wiesz się, gdzie warto zjeść i do jakich klubów czy barów chodzą albo paryżanie, albo londyńczycy. To atrakcje, których nie wyczytasz w nawet najgrubszym przewodniku.

Poza tym w taki sposób podróżowania jest naprawdę popularny. Można dzięki niemu zwiedzać miejsca na każdym kontynencie. Jeśli więc ktoś umie wyszukać tanie połączenia lotnicze – może podróżować naprawdę tanio. Jest to również możliwość podróży dookoła świata – samochodem, samolotem, jak kto woli. Jeśli ktoś jest odważny i lubi przygody, może wybrać autostop. Wtedy rzeczywiście będzie to podróż za „jeden uśmiech”. Od noclegu do noclegu można sobie układać plan podróży.

Oczywiście couchsurfing nie daje gwarancji wygody, ale jest dla tych, którzy lubią przygody, są otwarci na świat, chcą poznawać nowych ludzi i miejsca, nie śpieszą się, no i niekoniecznie mają dużo pieniędzy. Ten nocleg jest przecież za darmo. Jedyna cena, jaką zapłacisz musisz, to rejestracja w serwisie, która oznacza, że i do Ciebie może kiedyś zgłosić się jakiś podróżnik chętny do noclegu.

Czy warto? Zdecydowanie tak. Nie jest to może sposób na nocleg, który będzie odpowiadał każdemu, ale rosnąca popularność couchsurfingu świadczy niezbicie o tym, że jest to atrakcyjna alternatywa dla innych form noclegu. Przypadła szczególnie do gustu osobom młodym. Jest to doskonały sposób na zawarcie nowych znajomości, poznanie nowego języka, zetknięcie się z obcą kulturą. Przekonanie się na własnej skórze czym jest życie w innym mieście, jak to jest mieszkać w znanych turystom miastach. Może nie odwiedzisz w ten sposób każdego muzeum wartego odwiedzenia, bo wypada Ci poświęcić nieco czasu gospodarzom, ale z pewnością poznasz miasto, które odwiedzisz.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/npro15/domains/hotrain.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Comments are closed.

Informacje o wpisie