Wakacje bez biura podróży – to możliwe

z15239378Q,Egzotyczne-wakacje-bez-biura-podrozy-i-bez-problemLudzie coraz częściej uciekają się do najprostszych rozwiązań, nie szczędząc na nie pieniędzy, choć wczasy all inclusive to niemały wydatek. Czemu niektórym osobom coraz bardziej odpowiada właśnie ta forma wakacyjnych wyjazdów?

Wiele osób uważa, że to wygoda i oszczędność czasu. Ludzie myślą, że załatwianie wczasów na własną rękę to skomplikowany proces, związany z jeżdżeniem w kilka miejsc, dzwonieniem, umawianiem się i zasięganiem opinii u znajomych. Nie do końca tak jest. Na zorganizowanie swoich wakacji wystarczy jeden dzień, komputer z Internetem i telefon. Wszystkie informacje można znaleźć na stronach www, tam są również opinie bardziej obytych z danym miejscem turystów. Wykonanie kilku telefonów, by zarezerwować noclegi i ewentualne inne atrakcje, to nie jest coś, co przerasta przeciętnego człowieka. Nie wiedzieć czemu, niektórzy boją się tego jak ognia i wolą oddać wszystko w ręce biura podróży, które w zamian za ich spokój zainkasuje sporą sumę pieniędzy.

Jeśli poradzimy sobie z samą rezerwacją noclegów, to już zrobimy milowy krok ku samodzielności – i oszczędności. Tu jednak zabawa dopiero się zaczyna. Najmilszą formą spędzania samodzielnie zorganizowanych wakacji jest nastawienie się na niespodzianki – nie planujmy każdego dnia co do godziny. Może po drodze natrafimy na coś ciekawego i zrobimy tam dłuższy postój? A może po długim dniu zwiedzania zabytków spontanicznie zapragniemy pójść na plażę zamiast do kolejnego muzeum? Warto pozostawić trochę naszego czasu dla przypadków i zrządzeń losu – mogą okazać się lepsze niż nasze pomysły. Można też po prostu ruszyć przed siebie bez konkretnego celu i cieszyć się tym, co się zastanie na swej drodze. Małe miejscowości są pod tym względem bardziej nieprzewidywalne od znanych kurortów.

Nie mieszkając w hotelu, a na przykład wynajmując pokój w małym wakacyjnym ośrodku z dala od miasta, nie tylko oszczędzimy pieniądze, ale także będziemy mieli okazję poznać lokalne zwyczaje i tradycje, zanurzyć się w życie małych społeczności i posmakować domowej kuchni. Nikt nie będzie próbował nam dogodzić na siłę, jak to często ma miejsce w przypadku nadgorliwej obsługi hotelowej. Gdzie pieniądze nie są aż takie ważne, zaczyna się robić miejsce na nowe przyjaźnie i inne interesujące znajomości.

Planowanie samego dojazdu też może być interesujące. Biuro podróży na ogół gwarantuje przelot samolotem, ale to trwa tylko kilka godzin i raczej nie czekają nas po drodze żadne przygody. Jeśli wybierzemy się na wakacje na przykład samochodem, mamy okazję do zwiedzenia kilku miejsc po drodze, możemy też na przykład zabrać ze sobą autostopowicza i tym sposobem zdobyć ciekawego kompana do rozmowy. Jechanie kilkoma pociągami też budzi spore emocje, nie wspominając o samym podróżowaniu autostopem, bez którego niektórzy nie wyobrażają sobie wakacji. To najłatwiejsza droga do przygód, ale mogą one być nie tylko pozytywne. W ryzyku jednak cała zabawa, a wakacje są przecież od tego, żeby się wyszaleć.

Comments are closed.

Informacje o wpisie