Domek nad jeziorem czy hotelowy apartament?

monte_05Kiedy zamierzamy wybrać się na wakacje, musimy podjąć wiele ważnych decyzji. Dotyczą one nie tylko tego, jakie miasto czy państwo będzie celem naszego wyjazdu, ale także szczegółów takich jak transport i zakwaterowanie. Jak wybrać świadomie to ostatnie?

Nie można dzielić noclegów na lepsze i gorsze tylko pod względem ich ceny. To oczywiste, że pięciogwiazdkowy hotel będzie droższy od domku w lesie, ale z drugiej strony są ludzie gotowi zapłacić kilka tysięcy dolarów za tydzień na bezludnej wyspie, bez dostępu do prądu, mediów, a nawet zapasów żywności. Świat jest pełen kontrastów i warto uwzględnić ich jak najwięcej w swoich przemyśleniach.

Zalet hotelowego apartamentu nie trzeba opisywać zbyt wylewnie, bowiem i tak jesteśmy bombardowani na co dzień reklamami wszelkiej maści hoteli, które kuszą potencjalnych gości basenami, spa, szwedzkim stołem lub śniadaniem do łóżka, zdalnie sterowaną klimatyzacją itd. Jeśli chcemy opływać w luksusy i mamy nieco gotówki do roztrwonienia, możemy zdecydować się na tę opcję. Warto jednak wziąć pod uwagę, że tam, gdzie rządzi pieniądz, nie ma miejsca na szczere uczucia. Niektórym nie odpowiada świadomość, że recepcjonistka uśmiecha się do gości tylko dlatego, że słono płacą za pobyt w hotelu. Pomoc i życzliwość pracowników także jest wliczona w cenę apartamentu.

Za to wynajmując coś taniego, w małym ośrodku wczasowym skrytym pośród drzew, możemy nie tylko równie fantastycznie wypocząć, ale i poznać prawdziwych ludzi, nie ogarniętych żądzą pieniędzy. Życie w domku na łonie natury nie musi być nieprzyjemne ze względu na brak spa czy siłowni. Wystarczy pójść nad jezioro, pozwolić przyrodzie odżywić naszą skórę, albo pobiegać po leśnych ścieżkach. Świeże powietrze, słońce i woda są lekarstwem na wszystko, lepszym od wszelkich zabiegów kosmetycznych czy medycznych. W czasie wieczorów przy ognisku będziemy mieli okazję poznać wspaniałych ludzi, którzy też chcą zaznać prawdziwego życia, z dala od miejskiego kurzu i fałszu wielkich korporacji. Nie musimy troszczyć się o to, czy wyglądamy odpowiednio w luksusowej restauracji – piknik z kanapkami nie ma takich restrykcyjnych wymagań. Można wreszcie być sobą i nie przejmować się formalnościami. Dla urozmaicenia czasu warto wybrać się na wycieczkę – pieszą lub rowerową. Niektóre ośrodki prowadzą też terenowe jazdy konne, co jest wspaniałym przeżyciem dla całej rodziny. Dzieci mogą się wyszaleć biegając po lesie czy chlapiąc się w jeziorze. Kontakt z naturą jest szczególnie ważny dla młodych ludzi.

Wiele z wymienionych zalet wakacji w domku nad jeziorem może jednak być potraktowanych jako wady. Niektórzy ludzie nie ucieszą się z perspektywy życia z dala od cywilizacji, gdy po bułkę na śniadanie trzeba iść nieraz kilka kilometrów. Dla jednych kąpiele w jeziorze to sama przyjemność, ale inni nie zamienili by na nie relaksu w wannie z jacuzzi. Ile ludzi, tyle pomysłów na wakacje, każdy powinien wszystko przemyśleć i wybrać dla siebie jak najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/npro15/domains/hotrain.pl/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Comments are closed.

Informacje o wpisie