Czy istnieją tanie noclegi nad morzem?

Wyjazd nad polskie morze to jest coś, co każdy Polak powinien odbyć przynajmniej raz w życiu. A w zasadzie dwa – latem i zimą, bo każda pora roku nad Bałtykiem ma w sobie coś wyjątkowego, co po prostu trzeba zobaczyć. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę z tego, że taka wycieczka wiąże się z niemałymi kosztami, zwłaszcza jeśli ktoś mieszka na południu Polski – wówczas sam dojazd wyniesie kilkaset złotych. Do tego należy doliczyć zakwaterowanie, wyżywienie i oczywiście nadmorskie atrakcje turystyczne. A to sprawia, że warto znaleźć dla siebie jakieś tanie noclegi nad morzem. Najważniejsze jest to, że takie istnieją – trzeba tylko umieć je znaleźć.

Oczywiście, jeśli ktoś ceni sobie maksymalny komfort oraz luksus, to tanie noclegi nad morzem będą dla niego nieosiągalne. W takiej sytuacji bowiem w grę wchodzą przede wszystkim kilku gwiazdkowe hotele, w tym z apartamentami, a za takie warunki trzeba przecież swoje zapłacić, czyli nawet kilkaset złotych od osoby za jedną dobę. Nie jest to mało. Tanie noclegi nad morzem to natomiast domki letniskowe, niewielkie, skromne pensjonaty, zajazdy oraz hoteliki. Ceny są uzależnione przede wszystkim od okresu, w którym chcemy wynająć dla siebie lokum, oraz od ilości noclegów. Najdrożej będzie w szczycie sezonu letniego, najtaniej zaś zimą – dlatego tym bardziej warto udać się wtedy nad Bałtyk, gdzie jest wówczas naprawdę pięknie i bardzo malowniczo.

Czy można oszacować jakieś średnie koszty, z jakimi wiążą się tanie noclegi nad morzem? Jest to kilkadziesiąt złotych za dobę (od jednej osoby). Jeśli dobrze poszukamy znajdziemy niejedną taką alternatywę za kwotę, która spokojnie nie przekracza 50 zł. Warto pamiętać o tym, że tanie noclegi nad morzem wcale nie muszą oznaczać tego, że oferowane tam warunki są iście spartańskie. Wręcz przeciwnie. Może być tam naprawdę wygodnie, choć jednocześnie skromne. Ale jeśli ktoś nie wymaga stylowych mebli, wielkich przestrzeni i luksusów z pewnością nie poczuje się rozczarowany.

Wybierając dla siebie tanie noclegi nad morzem, pamiętajmy o tym, że prawdopodobnie w cenie będzie znajdować się jedynie pokój. Posiłki – jeśli się na nie zdecydujemy w danym ośrodku wypoczynkowym – będą się już wiązać z dodatkowymi kosztami. Ponadto, o ile w lepszych hotelach normą jest to, że podróżujące dzieci poniżej trzeciego roku życia pobyt mają za darmo (lub w określonych sytuacjach za pół ceny), tak tanie noclegi nad morzem mogą już nie oferować takiego udogodnienia – właśnie z racji tego, że ceny i tak już są niskie. Pamiętajmy, by przeglądając oferty noclegów, zwrócić na to uwagę, jeśli wybieramy się na wycieczkę z małym dzieckiem.

Nie możemy też zapomnieć o tym, by zwracać uwagę na lokalizację. To tak naprawdę ona jest najważniejsza. W pokojach prawdopodobnie będziemy spędzać jedynie noce potrzebne na regenerację sił, a dzień zarezerwowany będzie na poznawanie lokalnych atrakcji turystycznych. Z kolei oszczędność na zakwaterowaniu z pewnością pozwoli poznać dużo więcej tych wyjątkowych nadmorskich atrakcji.

Comments are closed.

Informacje o wpisie